SoundKey, alternativa za Nuki Opener za interfone na 2 žice
SoundKey vam odgovara ako Nuki Opener nije kompatibilan s vašim interfonom na 2 žice, ako ste iznajmljivač i želite otvarati prema rezervacijama bez plaćanja dodataka ili ako ne želite kupiti Nuki Bridge. Ako je vaš interfon analogni i kompatibilan ili već koristite druge Nuki proizvode, Opener vam može biti dovoljan.
Nuki Opener i SoundKey: usporedba
| SoundKey | Nuki Opener | |
|---|---|---|
| Cijena | Planirano: uređaj besplatno + 10 € mjesečno (ugovorna obveza 12 mjeseci) | 129 € |
| Za otvaranje na daljinu | Ništa više: ima WiFi | Nuki Bridge (99 €) |
| Rezervacije s Airbnb-a / Bookinga | Uključeno (iCal i API) | Smart Hosting, 69 € godišnje |
| Interfoni na 2 žice | Da, ako je tipka za otvaranje fizička tipka | Mnogi ne (Fermax Duox, Comelit Simplebus, Golmar Plus, Uno i G2+) |
| Kako se spaja | 2 žice na tipku za otvaranje; tipku pritišće relejem | Na žice interfona; oponaša njegove signale |
| Napajanje | Punjiva litijska baterija (USB-C) | 4 baterije AAA |
| Gosti | Osobna poveznica s datumima, danima i satnicom | Putem aplikacije Nuki |
| Dostupnost | Lista čekanja | U prodaji |
Cijene i kompatibilnost za Nuki provjereni na njihovoj službenoj stranici i forumu 22. listopada 2026. Mogu se promijeniti. Nuki i Nuki Opener zaštitni su znakovi njihovih vlasnika.
Zašto Nuki Opener ne radi s mojim interfonom?
Nuki Opener spaja se na žice interfona i oponaša njegove signale: signal zvona i signal za otvaranje. Kod analognog interfona ti su signali jednostavni i zato obično dobro radi.
Kod digitalnog interfona na 2 žice to je drukčije. Cijela zgrada dijeli dvije žice, a njima putuju glas, pozivi i naredba za otvaranje s vlastitim protokolom svakog proizvođača. Da bi ih oponašao, Nuki mora poznavati svaki protokol. Mnoge ne poznaje:
- Fermax Duox: nije kompatibilan.
- Comelit Simplebus: Nuki ga označava kao „nekompatibilan”.
- Golmar Plus, Uno i G2+: nisu kompatibilni.
I sam Nuki priznaje da neki sustavi nikad neće biti kompatibilni. Povukao je i kompatibilnost koja je već postojala: za TCS 2022. i za Siedle 2025.
Kako to radi SoundKey
SoundKey ne oponaša nikakav signal. Mikrofonom sluša zvono i, ako je u tom trenutku ovlašten, relejem zatvori kontakt tipke za otvaranje. Za interfon je to isto kao da ste je pritisnuli prstom.
Zato nije važno koja je marka ni koliko žica ima. Jedini je uvjet da tipka za otvaranje bude fizička tipka koja se utisne kad je pritisnete. Tipke na dodir su u razvoju. Radi i s videointerfonima s tipkama.
Kad otvara? Samo kad ste ga vi uključili u aplikaciji, tijekom vremena dolaska neke rezervacije ili kad je gost u svojoj poveznici pritisnuo „Sad ću pozvoniti”. Ostatak vremena zvono zvoni kao i uvijek.
Koliko svaki košta prve godine
Nuki Opener
- Opener: 129 €
- Nuki Bridge za otvaranje na daljinu: 99 €
- Smart Hosting za rezervacije, ako ste iznajmljivač: 69 € godišnje
228 € za otvaranje na daljinu. 297 € ako želite povezati i rezervacije.
Od druge godine iznajmljivač plaća 69 € za Smart Hosting.
SoundKey (planirana cijena)
- Uređaj uključen: 0 €
- Usluga: 10 € mjesečno, ugovorna obveza 12 mjeseci
- Otvaranje na daljinu, poveznice za goste i rezervacije uključeni
- Na poklon prva godina Premium plana GoToCheck.pro (7,45 € mjesečno + PDV po smještajnoj jedinici)
SoundKey još nije u prodaji i njegova se cijena može promijeniti.
Pitanja o Nuki Openeru i SoundKeyju
Radi li Nuki Opener s interfonima na 2 žice?
S nekima da, s mnogima ne. Budući da oponaša signale interfona, mora poznavati protokol svakog proizvođača. Fermax Duox, Comelit Simplebus i Golmar Plus, Uno i G2+ nisu kompatibilni. SoundKey radi sa svakim sustavom na 2 žice kojemu je tipka za otvaranje fizička tipka. Kompatibilnost po markama.
Koliko zapravo košta Nuki Opener?
Opener košta 129 €. Za otvaranje izvan kuće treba vam Nuki Bridge, 99 €. Ako ste iznajmljivač i želite ga povezati s Airbnb-om ili svojim PMS-om, Smart Hosting košta 69 € godišnje. Ukupno 297 € prve godine.
Mogu li koristiti SoundKey ako već imam Nuki bravu?
Da, nadopunjuju se. SoundKey otvara ulazna vrata zgrade, a vaša Nuki brava vrata apartmana. Tako je dolazak gosta riješen od početka do kraja.
Treba li SoundKeyju utičnica ili Bridge?
Ne. Ima punjivu litijsku bateriju koja se puni preko USB-C-a i vlastiti WiFi za otvaranje na daljinu i primanje ažuriranja. Stvarnu autonomiju mjerimo; podatke ćemo objaviti kad završe testiranja.
Što ako nestane interneta tijekom dolaska?
Ako je vrijeme dolaska već bilo aktivno, SoundKey i dalje otvara kad gost pozvoni, sve dok to vrijeme ne istekne.
Nuki nije kompatibilan s vašim interfonom?
Prijavite se na listu čekanja, recite nam koji interfon imate i javit ćemo vam kad uređaji budu dostupni.